Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-01 20:31
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Skuteczne modlitwy: „O dobrą pracę” i „O łaskę macierzyństwa i ojcostwa”

Seria Skuteczne modlitwy Edycji Świętego Pawła w Częstochowie wzbogaciła się w ostatnim czasie o dwie kolejne książeczki modlitwy: „O dobrą pracę” i „O łaskę macierzyństwa i ojcostwa”.

Okładki książek
Autor/źródło: Mąłgorzata Strzelec

Doświadczamy w życiu różnych sytuacji, które napełniają nas lękiem, niepokojem. Szukamy wówczas pomocy u Boga  przez wstawiennictwo naszych świętych patronów, którzy są „specjalistami” od trudnych spraw. Nie zawsze jednak potrafimy znaleźć właściwe słowa, by wyrazić nasze prośby czy podziękować za otrzymane już łaski. Zapewne pomocne  mogą się wówczas okazać książeczki z serii Skuteczni Święci i Skuteczne modlitwy wydawane przez Edycję Świętego Pawła. Serie te zyskały już liczne grono wiernych odbiorców, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejne pozycje. W ostatnich dniach trafiły na półki księgarń  dwie nowe książeczki z serii Skuteczne modlitwy. Obie ważne dla współczesnego człowieka i warte zauważenia. Dlaczego? Pierwsza  z nich nosi tytuł „ O dobrą pracę” . A któż z nas nie pragnie dobrej pracy. Oczywiście, różnie to określenie dobra praca rozumiemy.

W książeczce znajdziemy na  początku słowa papieża Franciszka wypowiedziane w Watykanie 19. sierpnia 2015 roku. Czytamy m.in.: „Modlitwa i praca mogą i muszą współistnieć ze sobą  w sposób harmonijny, jak uczy św. Benedykt. Brak pracy wyrządza szkodę również duchowi, podobnie jak brak modlitwy szkodzi czynnościom praktycznym”.

Przejdźmy do prezentacji modlitw, które znajdujemy w książeczce.  Otwiera ja modlitwa o pracę, dalej znajdziemy modlitwę o znalezienie pracy i o dobre jej wykonywanie oraz ofiarowanie dnia pracy. Trudno wyobrazić sobie tę książeczkę bez modlitw do patrona ludzi pracy św. Józefa, a wśród nich m.in.  modlitwę o dobre środowisko pracy, modlitwę w niedoli. Jest tu także telegram  nagłej potrzebie do św. Józefa oraz nowenna do św. Józefa. W książeczce znajdziemy także modlitwy do św. Izydora Oracza, patrona rolników, który przykładem swego życia pokazał, że można łączyć pracę z modlitwą. Przez wstawiennictwo tego świętego możemy prosić o chleb powszedni, o oddawanie czci Bogu przez pracę, o cierpliwość  w pracy. O dobrą prace można się także modlić przez wstawiennictwo bł. Jakuba Alberionego. Znajdziemy tu kilka modlitw bł. Jakuba. W trudnej sytuacji życiowej  można szukać pomocy m.in. przez wstawiennictwo św. Filemony. W przypadku trudności w pracy, czy  w trudnym położeniu pomocna może się okazać modlitwa do św. Judy Tadeusza. To tylko niektóre z modlitw, które znajdziemy  w tej bardzo potrzebnej wielu osobom książeczce.

Druga z książeczek zawiera skuteczne modlitwy  „O łaskę macierzyństwa i ojcostwa”. Tak wiele małżeństw w czasach współczesnych ma problemy z poczęciem upragnionego dziecka. We wstępie znajdujemy cenną wskazówkę: „Pamiętajmy, że modlitwa o macierzyństwo i ojcostwo  jest nie tylko modlitwą „o dziecko”, ale przede wszystkim jest modlitwą „o nas”, czyli za żonę i  za męża, aby potrafili odczytać i zaakceptować plan Boga wobec ich małżeństwa”. Co znajdziemy  w tej książeczce? Jest tu modlitwa o cud poczęcia, o łaskę macierzyństwa, ale także modlitwa do Matki Bożej Brzemiennej i Matki Pięknej Miłości, modlitwa małżonków. Ponadto znajdziemy tu kilka modlitw do św. Jana Pawła II. Są modlitwy do św. Rity, uznawanej za patronkę od spraw beznadziejnych. Dodajmy beznadziejnych patrząc po ludzku, ale dla Boga nie ma nic niemożliwego. Są tu modlitwy do św. Józefa, a wśród nich modlitwa matki, modlitwa ojca, a także nowenna do ś. Józefa o uproszenie potomstwa litania do św. Józefa. Wiele małżeństw wyprosiło sobie łaskę macierzyństwa i ojcostwa prosząc o nie Boga przez wstawiennictwo św. Dominika. Ponadto znajdziemy tu modlitwę do św. Stanisława Papczyńskiego, św. Idziego, św. Maksymiliana Kolbego i kilka innych. Wyboru modlitw do obu książeczek dokonała Pani Ilona Kisiel.

Wydane przez Edycję Świętego Pawła książeczki stanowią cenna pomoc w modlitwie dla człowieka znajdującego się w trudnych dla niego do zaakceptowania, zrozumienia  i przyjęcia sytuacjach życiowych. Są dla wielu szkołą modlitwy. Wiele osób przekonało się, że są to skuteczne modlitwy, więc zachęcamy do sięgnięcia po nie…Podziel się tym materiałem z innymi: