Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-04-03 16:13
Małgorzata Strzelec / ks.Krzysztof Ordziniak

Trwa wizytacja pasterska ks. bpa Łukasza Buzuna w mikstackiej parafii

Mikstat: Ksiądz Biskup Łukasz Buzun przeprowadza wizytację pasterską w parafii. Spotkaniami z wiernymi i modlitwą wypełniony jest ten szczególny czas.

Ks. Biskup Łukasz Buzun w Mikstacie
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

3. kwietnia to dzień szczególny w życiu mikstackiej parafii. W tym dniu ks. biskup Łukasz Buzun przybył do naszej wspólnoty na wizytacje pasterską. Jest ona okazją do spotkań, rozmów z wiernymi, ale także do wspólnej modlitwy. Około godziny 11:30 ksiądz bp Łukasz wraz ze swoim kapelanem ks. Karolem Gibkim  przyjechał na probostwo. Następnie udał się z ks. proboszczem do Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego  na spotkanie z uczniami, gronem pedagogicznym i innymi pracownikami. W czasie takiej wizyty nie może zabraknąć spotkania z osobami, które swoimi cierpieniami i modlitwą wspierają dzieła podejmowane w kościele. Nie sposób, by ks. bp  mógł odwiedzić wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku, stąd udał się do ich przedstawicieli. W naszej wspólnocie parafialnej od prawie już stu lat posługują Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które prowadzą m.in. Świetlicę Środowiskową. To tam po wizycie u chorych udał się ks. biskup Łukasz Buzun.  

W Godzinie Miłosierdzia ks. biskup nawiedził Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha. Tu przy wystawionym Najświętszym Sakramencie poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W słowie skierowanym do zgromadzonych hierarcha przypomniał znaczenie błogosławieństwa w życiu człowieka. Zwrócił uwagę na potrzebę świadczenia miłosierdzia bliźnim. Podkreślił szczególny rozwój nabożeństwa do miłosierdzia Bożego w ostatnich latach. Ksiądz biskup podziękował za spotkanie i wspólnotę modlitwy. Przed udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem modlitwą objęci zostali wszyscy spoczywający na naszym cmentarzu. Harmonogram dnia wizytacyjnego jest dość napięty, więc po skończonym nabożeństwie ks. biskup Łukasz wraz z ks. proboszczem udali się na groby kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu.

Obecnie trwa spotkanie Rady Parafialnej z ks. biskupem. O godz. 17:00 ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji wszystkich parafian oraz udzieli młodym sakramentu bierzmowania.Podziel się tym materiałem z innymi: